Tutuklu İnşaat İşçileriyle Dayanışmaya! | Arkadaş Canpolat

Tahtakurusuna, kurtlu yemeklere, şantiye içinde; yağmurun altında saatlerce servis beklemeye, aylarca ücretlerinin ödenmemesine, iş kazalarına ve ölümlere isyan eden binlerce 3. havalimanı inşaatı işçilerinden ve sendikacılardan 34. kişi tutuklandı.

Tutuklanan inşaat işçilerinin ve ailelerinin maddi-manevi ihtiyaçlarının karşılanması, yalnız olmadıklarının gösterilmesi ve inşaat işçilerinin örgütlenmesini güçlendirmek için senin de yapabileceklerin var.

Sınırlı da olsa bu yiğit işçilerin, onurlu mücadelesine katılabilirsin.

“Ne yapabilirim” diyorsan;

-Kurulan platformun(3. Havalimanı İşçileriyle Dayanışma Platformu) ve Emekçilerin Özgürlük Kongresi’nin de düzenleyeceği çeşitli etkinlikler olacak (tiyatro ve film gösterimleri). Bu etkinliklerin biletlerini satın alabilir, satışını yapabilir, bu çalışmaların geliştirilmesi için düşünsel çaba içinde bulunup, pratiğine katılabilirsin.

-Bu çalışmaların aktivisti olamıyor, etkinliklere katılamıyorsan maddi dayanışmada bulunabilirsin.

-Eğer avukatsan işçilerin gönüllü müdafiliğini yapabilirsin.

-Okuma yazman varsa işçilere kartpostal ve mektup gönderebilirsin.

-Kendi yeteneklerine göre, kendi sorumluluğunda olan projeler üretip çalışmalar da yapabilir, bunlar için dayanışma talebinde bulunabilirsin; Emekçilerin Özgürlük Kongresi’nin sizi yalnız bırakmayacağından hiçbir şüpheniz olmasın.

Şimdi herkesin kendi sorumluluklarını yerine getirme zamanıdır. Eğer sen de inşaat işçilerine karşı sorumluluk duyuyorsan artık sorumluluklarını yerine getirmelisin.

Yalnız olmadığını bir kez daha belirtmek isterim. Yapman gereken sadece harekete geçmek.

Sevgiyle, dayanışmayla, dirençle kalın.
Saygılar,

Emekçilerin Özgürlük Kongresi Sözcüsü
Arkadaş Canpolat

İletişim için;

05511894296
arkadascanpolat@yandex.com
emkbasinburosu@gmail.com
facebook.com/emekcilerinozgurlugu