Basına ve Kamuoyuna

BASINA VE KAMUOYUNA

Geçtiğimiz günlerde sözde son bulan OHAL, milyonlarca işçi ve emekçi için varolan sömürü düzeninin daha da katmerleştirilmesinden başka bir şey değildir. Darbe mizanseninin ardından OHAL ilan eden AKP devlet içinde Fethullah Gülen Cemaatiyle giriştiği nufüs mücadelesinde binlerce kamu emekçisini “Fetöcü” olmakla suçlayarak ferman niteliğindeki KHKlerle işten attı. Fakat bu işten atma saldırılarının hedefinde sadece Fethullah Gülen Cemaatiyle ilişkili olanlar değil aynı zamanda AKP ile Fethullah Gülen Cemaatinin arasından su sızmadığı zamanlarda bu şer ittifakına karşı mücadele eden; emekten, özgürlüklerden yana ilerici, demokrat, devrimci kamu çalışanları da vardı.

Yayınlanan KHKlerle bu şer ittifakının eski piyonları devlet içinden tasfiye edilirken beraberinde işlerinden atılan suçsuz kamu emekçilerinin bir kısmı sessiz kalmamayı, direnmeyi tercih etmiştir. Onlardan biri de Zeytinburnu Belediyesi emekçilerinden Kenan Güngördü’dür. Kenan Güngördü de diğer kamu emekçileri gibi yaşadığı bu haksızlığın yanı sıra gündelik yaşamın getirdiği bir çok sorunla karşı karşıya kalsa da direnişten vazgeçmemiştir.

Kamu emekçilerinin farklı alanlarda ve şehirlerde gerçekleştirdiği bu direnişler sadece işe geri alınma talebi değil aynı zamanda OHAL’e verilen en büyük cevaptır. Bu direnişler OHAL’in bizden aldığı özgürlükleri ve hakları geri isteme mücadelesidir.

Böylesine önemli bir mücadele veren dostumuz Kenan Güngördü şahsında OHAL’e ve sömürü düzenine karşı direnen bütün kamu emekçilerinin mücadelesini mücadelemiz sayıyoruz. Emekten ve özgürlüklerden yana olan kamuoyunu Kenan Güngördü’yle dayanışmaya, aynı mücadele alanını paylaşarak yaşamın örgütlenmesine çağırıyoruz.

Kenan Güngördü yalnız değildir!
Yaşasın sınıf dayanışması!
Yaşasın emeğin özgürlüğü!

EMEKÇİLERİN ÖZGÜRLÜĞÜ

Add a Comment